آیا هویت خالق بیت کوین لو رفته است

مارتین شکرلی، کارآفرین حوزه مالی، فرضیه تازه‌ای درباره هویت سازنده بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو ارائه کرده است.

به گزارش سرویس اقتصادی دلیل؛از سال ۲۰۰۹ که وایت‌ پیپر بیت‌کوین توسط شخصی ناشناس با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو منتشر شد، تلاش برای کشف این شخصیت افسانه‌ای دنیای کریپتو ادامه دارد. یکی از کارآفرینان حوزه مالی احتمالات جدیدی را درباره هویت این فرد فاش کرده است.

هویت ساتوشی ناکاموتو

مارتین شکرلی، کارآفرین حوزه مالی در پست جدیدی، حدس خود درباره هویت ساتوشی ناکاموتو را اعلام کرده است. او باور دارد که پاول لرو (Paul Le Roux) احتمالا شخصی است که پشت نقاب ساتوشی ناکاموتو پنهان شده است.

پول لرو، یک برنامه‌نویس بازنشسته و رئیس پیشین یک کارتل است. او در گذشته یکی از خبرچین‌های اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده آمریکا نیز بوده است. لرو در سال ۲۰۲۰ دستگیر و به ۲۵ سال زندان محکوم شد. بر اساس اطلاعات موجود، اولین معامله با بیت‌کوین برای هال فینی، دانشمند علوم کامپیوتر انجام شده است.

او اولین دریافت کننده ۱۰ عدد بیت‌کوین ارسال شده از طرف ساتوشی ناکاموتو بود. بر اساس پست مارتین شکرلی، در امضای اولین معامله بیت‌کوین این طور نوشته شده است:«این معامله در تاریخ ۱۲ ژانویه سال ۲۰۰۹  توسط پول لرو ایجاد شده است و برای هال فینی ارسال می‌شود.»

تصویری از پاول لرو

ردکردن فرضیه‌های هویت ساتوشی ناکاموتو

پیتر وایلی که یکی از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کور (Bitcoin Core) و بنیان‌گذار شرکت بلا‌ک‌استریم است، باور دارد که شخصی به عبارت امنیتی (Private Key) هال فینی دسترسی داشته است و این پیام را با دستکاری درست کرده است.

گرگوری مکسول، از دیگر توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کور نیز در این‌باره می‌گوید:«امضای الکترونیکی اولین معامله بیت‌کوینی ساتوشی ناکاموتو پیش از دستگیری پاول لرو و دستگیری وی، به هیچ عنوان وجود نداشته است و این پیام ساختگی است.»

توسعه دهنده ناشناس شیبا اینو

یکی دیگر از چهره‌های ناشناس و سرشناس دنیای کریپتو، شیتوشی کواسامو است. کواسامو توسعه‌دهنده اصلی پروژه شیبا اینو (Shiba Inu) است که هویت او تاکنون فاش نشده است. او از طریق حساب توییتری خود با آی‌دی ShytoshiKusama@ با جهان ارتباط برقرار می‌کند.

او به تازگی، متن بیوگرافی صفحه توییتر خود و لوکشین خود را به عبارت نزدیک (close) تغییر داده است. برخی از طرفداران این شخصیت باور دارند که این تغییرات، نشانه‌هایی از عرضه راه حل لایه دوم پروژه شیبا اینو به نام شیباریوم (Shibarium) در اولین روز سال جدید ۲۰۲۳ میلادی است.

بر اساس داده‌های Shibburn، عرضه کل شیبا اینو به شدت در حال کاهش است. بر اساس گزارش U.today، نرخ توکن سوزی شیبا اینو در حال افزایش است و رکورد چندماهه خود را شکسته است. در زمان نگارش این مطلب، هر شیبا اینو با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۸۶۰۸ در بازار معامله می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck