ارائه گزارش کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی درباره سیاست‌های ارزی

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی از ارائه گزارش این کمیته در مورد سیاست‌های ارزی به شورای ائتلاف خبر داد.

به گزارش سرویس جهان سیاست دلیل؛نشست کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی روز دوشنبه مورخ (۲۴ آبان) با حضور محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به منظور بررسی سیاست‌های ارزی دولت سیزدهم برگزار شد.

در این جلسه، ابتدا رئیس کمیته با تحلیل شرایط اقتصادی کشور و با اشاره به هجمه سنگین دشمن طی ماه‌های اخیر و ایجاد اغتشاش در جامعه، عصبانیت دشمن را بیانگر عدم موفقیت در اجرای تحریم‌های اقتصادی کشور عنوان کرد.

پورابراهیمی افزود: علی‌رغم وجود تحریم‌ها و شرایط خاص ایجاد شده در دوره‌های قبل، تغییر جهت نماگرهای اقتصادی با رویکرد مثبت بیانگر آغاز روند مطلوب در عملکرد اقتصادی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش ارکان نظام باید با اولویت حل مشکلات اقتصادی باشد، گفت: اگر چه دشمن در راه‌اندازی اغتشاشات به دنبال ایجاد شکاف و تصویر دروغین از جدا شدن مردم و انقلاب، حاکمیت، امام و رهبری بود لیکن تحلیل‌های میدانی و نظرسنجی‌های انجام شده بیانگر آن است که اصلی‌ترین زمینه جهت سوءاستفاده دشمن در ایجاد اغتشاشات و دامن زدن به آن، مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال است.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان کرد: ما در راستای انجام وظایف تشکیلاتی خود به عنوان یک تشکل انقلابی و ولایی موظف به تحلیل و ارائه گزارش‌های کارشناسی در موضوعات اقتصادی کشور برای کمک هر چه بیشتر به ارکان نظام هستیم.

وی با اشاره به گزارش کمیته اقتصادی «شانا» در خصوص عملکرد یک ساله دولت سیزدهم که در پایان تابستان امسال به شورای ائتلاف ارائه شد، پیشنهاد کرد گزارش‌های موضوعی با توجه به اولویت‌های اقتصادی کشور مانند بررسی وضعیت بازار ارز، بازار سرمایه، اصلاح ساختار بودجه و دیگر موارد مشابه در کمیته اقتصادی مطرح و بعد از بررسی‌های کارشناسی و تأیید شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به ارکان نظام ارائه شود.

در ادامه اعضای کمیته اقتصادی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی محورهای مهم مورد نظر خود را در خصوص وضعیت کنونی بازار ارز و سیاست‌های ارزی دولت به بحث و تبادل نظر نشستند و همچنین به پیشنهاد سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب کشور مقرر شد کمیته اقتصادی «شانا» اظهارنظرهای کارشناسی شده در محورهای موضوعی را در بازه های زمانی مشخص تهیه کند تا در دستورکار واحدهای استانی شورای ائتلاف قرار گیرد تا با اشراف دقیق اعضای استانی شورا بر مباحث تخصصی، پاسخگوی سؤالات و موضوعات مورد مراجعه جامعه پیرامون مسائل اقتصادی کشور باشند.

در پایان، پورابراهیمی رئیس کمیته اقتصادی «شانا» اعلام کرد که با تصمیم اعضای کمیته، اولین گزارش کمیته اقتصادی شانا در بررسی سیاست‌های ارزی کشور به زودی در اختیار شورای مرکزی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی قرار خواهد گرفت تا پس از اظهارنظر نهایی اعضای این شورا، گزارش تخصصی مربوطه به مدیران اجرایی کشور ارائه شود.

منبع خبرگزاری فارس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck