با این روش ها حال خودتان را در چند ثانیه خوب کنید

گاهی اوقات باید برای اینکه حالتان را خوب کنید خودتان وارد عمل شوید و منتظر نمانید تا کسی یا چیزی حال شما را خوب کند پس برای همین با این حرکات چند ثانیه ای هم کافی است تا بتوانید حالتان را خوب کنید.

 اگر می خواهید به سلامت خود کمک کنید، مجبور نیستید که کار های خیلی سخت و سنگین انجام دهید. گاهی اوقات حرکات چند ثانیه ای هم کافی است تا بتوانید حال تان را خوب کنید.

بخندید

شوخ طبعی باعث می شود که عمر طولانی تری داشته باشید. تحقیقات نشان می دهد که خندیدن باعث کاهش استرس و افزایش قدرت سیستم ایمنی، کاهش التهابات و کاهش فشار خون بالا می شود. مطالعات نیز نشان می‌ دهد که داشتن حس شوخ‌ طبعی و خندیدن، هشت سال به عمرتان اضافه می‌ کند؛ حتی اگر بیماری قلبی یا عفونت‌ های مزمن داشته باشید.

نفس عمیق بکشید

در یک محیط تمیز قرار بگیرید. نفس عمیق شکمی بکشید و به صورت تدریجی به مدت ۵ ثانیه این کار را انجام دهید تا متوجه شوید که چه احساس خوبی پیدا کرده‌ اید. فواید این تنفس نه تنها در ذهن تان ایجاد می شود، بلکه اثرات بلند مدتی هم دارد. تنفس عمیق و شکمی باعث می‌ شود که اکسیژن کافی را به بدن برسانید و کربن دی اکسید را بیرون دهید. انجام این کار باعث آرام کردن ضربان قلب و کاهش فشارخون بالا می شود، استرس را کم می کند و طول عمر را نیز بالا می برد. بعد از این که در انجام ۵ ثانیه تنفس عمیق شکمی مهارت پیدا کردید، آن را به ۱۰ دقیقه در روز برسانید.

به هدف خوبتان فکر کنید

به این فکر کنید که چرا اینجا هستید. مطالعه ای در سال ۲۰۱۹ رابطه بین داشتن هدف و کاهش خطر مرگ و میر را در سن ۵۰ سالگی در بین افراد بررسی کرده است. محققان هفت هزار نفر بالای ۵۰ سال را به مدت پنج سال زیر نظر قرار دادند و به این نتیجه رسیدند افرادی که کمترین میزان هدف را در زندگی دارند، دو برابر بیشتر در معرض مشکلات مختلف و مرگ و میر نسبت به افراد هدفمند قرار می گیرند.

آب بنوشید

مطالعه‌ای در این باره بین مردم کالیفرنیا انجام شده است و به این نتیجه رسیده اند، افرادی که عمر طولانی تر و بدن سالم تری دارند، حدودا ۵ لیوان بیش از دیگران در طول روز آب می نوشند که همین موضوع خطر ابتلا به بیماری های قلبی را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. معمولاً نوشیدن آب با ورزش و ترک دخانیات هم رابطه مستقیمی دارد‌.

** شاید این راهکارهابه ظاهر ساده باشند، اما در واقع بسیار مؤثر و تایید شده اند. بطوریکه شمار زیادی از افراد بزرگ و موفق دنیا از این تکنیک ها استفاده میکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck