تبلیغات نجومی مسکن برای میلیاردرها

در آگهی‌های تبلیغاتی در حوزه فروش املاک در تهران این روز‌ها بیش از گذشته آگهی‌هایی با قیمت‌های نجومی نظیر ۵۰۰ میلیارد تومان به چشم می‌خورند

به گزارش سرویس گوناگون دلیل؛هنوز به طور کامل یک دهه از شیب تند گرانی‌های سرسام آور مسکن نگذشته است که رقم‌های میلیاردی جایگزین رقم‌های میلیونی در معاملات خرید و فروش مسکن شده اند. رقم‌هایی که هنوز بسیاری از مردم به صفر‌های آن عادت نکرده اند و در شمارش آن دچار خطای محاسباتی می‌شوند.

این روزهابا برخی آگهی‌های تبلیغاتی در برخی سایت‌های فروش مواجه می‌شویم که چشم‌ها از دیدن تعداد صفر‌ها گرد و با تعجب لحظاتی به آن خیره می‌شوند. گویی نمی‌خواهند باور کنند که چنین نمونه‌هایی هم برای خرید و فروش وجود دارد.

اگر سری به آگهی‌های تبلیغاتی در اپلیکشین‌ها بزنید آگهی‌های میلیاردی زیادی را خواهید دید که برخی از آن‌ها مرز ۵۰۰ میلیارد تومان را نیز گذرانده اند. این قبیل آگهی‌ها را می‌توان در محله‌های اعیان نشینی، چون زعفرانیه، فرمانیه، نیاوران، اوین، جردن، فرشته، الهیه، محمودیه، کامرانیه، اقدسیه و ولنجک دید. آگهی‌های فروش ویلا و عمارت‌های خاص با متراژ‌های بالای هزار متر که فقط مشتریان سوپرمیلیاردی خاص دارد.

زعفرانیه و نیاوران یکی از گران‌ترین مناطقی هستند که بیشترین آگهی فروش ویلا‌های سوپرمیلیاردی و لوکس را به خود اختصاص داده اند. در زعفرانیه یک عمارت و ویلای فول امکانات ۲۵۰۰ متری (با قدمت ۳۰ سال) ۵۰۰ میلیارد تومان آگهی شده یعنی متری ۲۰۰ میلیون تومان. ویلا باغ ۲۱۶۰ متری در نیاوران با ۱۶ سال قدمت ۵۰۰ میلیارد تومان (متری ۲۳۱ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان) قیمت‌گذاری شده است.

البته آگهی‌هایی هم هستند که شاید قصدشان این باشد که بخواهند قدری از بار روانی این رقم عجیب و غریب ۵۰۰ میلیارد تومان بکاهند و کاری کنند کمی از حیرتتان فروکش کند. این افراد رقم ۴۹۹ میلیارد تومان را در آگهی‌های فروش ویلای ۱۲۰۰ متری شان درج و عمارت ۴ سال ساختشان درج کرده اند، اما عجیب‌تر قیمت هر متر مربع از این ویلاست؛ هر متر ۴۱۵ میلیون و ۸۳۳ هزار تومان.

این روز‌ها هر چند تعداد کیس‌های آگهی شده ۵۰۰ میلیاردی و نزدیک آن بیش از گذشته به چشم می‌خورد. لاکچری نشینان اگر ۵۰ میلیارد تومان از توقعات لاکچری خود کم کنند بازهم می‌توانید ویلا‌های لوکس بالای هزار متر در مناطق گران شهر پیدا کنند. کافی است سرچ کوتاهی در سایت‌های تبلیغاتی داشته باشند. به عنوان مثال یک ویلای ۲۵۰۰ متری (سال ساخت: ۱۳۹۹) تریبلکس در شهرک غرب ۴۵۰ میلیارد تومان یعنی متری ۲۸۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است که در نوع خود بسیار جذاب و خرید آن برای سوپرمیلیاردر‌ها وسوسه کننده است.

البته در فروش املاک از آنجایی که قانون خاصی وجود ندارد هر فروشنده‌ای قیمت مدنظر خود را می‌گذارد. به عنوان مثال ویلای ۱۵۰۰ متری در زعفرانیه با ۲۶ سال ساخت ۴۵۰ میلیارد تومان (متری ۳۰۰ میلیون تومان) به فروش گذاشته شده است. در حالی که شاید انتظار می‌رود قیمت‌ها در یک محله خاص تفاوت آنچنانی نداشته باشند. گرچه موقعیت مکانی، امکانات و البته نظر مالک فارغ از متراژ و محله در تعیین قیمت‌ها اثرگذار است.

همچنین می‌توان آگهی ویلا‌های لاکچری در محدوده قیمت ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان زیادی را در مناطق لاکچری نشینی مانند فرمانیه، نیاوران و زعفرانیه به ویژه سمت کاخ سعدآباد مشاهده کرد.

به عنوان مثال ویلایی فول امکانات در فرمانیه با متراژ ۱۱۳۵ نوساز ۳۸۵ میلیارد تومان در واقع به ازای هر متر ۴۸۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان آگهی شده که برای لاکچری نشینان یک مورد لوکس و جذاب به نظر می‌رسد. یک ویلا باغ ۲۲۰۰ متری با قدمت ۱۶ سال در نیاوران ۳۷۰ میلیارد تومان قیمت خورده یعنی متری ۱۶۸ میلیون و ۱۸۱ هزار تومان. همچنین ویلای نوساز ۱۰۰۰ متری در لواسان با قیمت ۳۰۰ میلیارد تومان (متری ۳۰۰ میلیون تومان) یک مورد دیگر برای سوپرمیلیاردر‌های لاکچری نشین است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck