تقلب در قرعه کشی ایران خودرو صحت دارد؟

هفته گذشته بود که فروش فوق‌العاده محصولات ایران خودرو انجام و نتایج آن اعلام شد. اما حالا شائبه و شایعه تقلب در نتایح قرعه‌ کشی محصولات ایران خودرو مطرح شده است. ماجرا چیست و واکنش این خودروساز چه بوده است؟

به گزارش سرویس اقتصادی دلیل؛هفته گذشته فروش فوق ‌العاده ایران خودرو از سوم تا ششم آذر ماه انجام و قرعه کشی آن هم در هم آذر ماه انجام شد. قرعه کشی که در آن محصولاتی مانند پژو پارس سال، سورن پلاس دوگانه سوز و وانت آریسان۲ عرضه شد.

اما از روز گذشته این مساله مطرح شده است که در اعلام نتایج قرعه کشی ایران خودرو تقلب شده است.

واکنش ایران خودرو به ماجرای تقلب

با طرح ماجرای تقلب در قرعه کشی ایران خودرو، این خودروساز اطلاعیه‌ای منتشر و در آن اعلام کرد: «فرایند قرعه‌کشی با نظارت دقیق نهادهای ذیربط انجام می‌شود و بر همین اساس نتایج نیز پس از صحه‌گذاری توسط این نهادها به اطلاع مشتریان می‌رسد و با توجه به الگوریتم تعریف شده و نظارت چند ارگان، امکان دخالت در نتایج به هیچ وجه میسر نیست.»

این گزارش همچنین اضافه کرده که در فاصله زمانی موجود میان قرعه‌کشی تا اعلام نتایج، کنترل‌های نظارتی توسط نهادهای مرتبط انجام می‌شود و پس از حصول اطمینان نسبت به صحت آن، نتایج به اطلاع متقاضیان می‌رسد.

این گروه خودروسازی اعلام کرده اگرچه «شائبه دخالت در نتایج قرعه‌کشی پیش از این نیز مطرح شده، اما مستنداتی دال بر وجود تخلف ارایه نشده و این ادعا به تایید نهادهای بازرسی نرسیده است، لذا تاکید می‌شود، در صورت وجود شواهد و مستندات، با ارایه به مراجع ذیربط، نسبت به پی‌گیری و اثبات آن اقدام شود. ایران خودرو همچنین به متقاضیان خرید خودرو هشدار داده، مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند و در صورت مشاهده چنین مواردی، مراتب را به نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های نظارتی و امنیتی اطلاع دهند.»

پیشینه قرعه‌کشی‌های ایران‌خودرو

پیش از این هم قرعه کشی‌های ایران خودرو و اعلام نتایج آن با حواشی بسیاری همراه بود. چندین بار این خودرو ساز اعلام کرد که نتایج قرعه کشی آماده است اما در اعلام آن تاخیر چند روزه داشت. همان زمان هم برخی مدعی شده بودند که این تاخیر دلایل خاص خود را دارد و شائبه تقلب و تخلف مطرح شد.

منبع تجارت نیوز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck