تمدید فروش فوق العاده ایران خودرو

فروش فوق العاده ایران خودرو که به دلیل اختلال در سایت متوقف شده بود،‌ تمدید شد.

به گزارش سرویس اقتصادی دلیل؛ جزئیات تمدید فروش فوق العاده ایران خودرو اعلام شد

ایران خودرو اعلام کرد، به دلیل بروز اختلال در سایت ثبت نام، اجرای طرح فروش فوق‌العاده محصولات این شرکت یک روز تمدید خواهد شد.

براساس اعلام شرکت ایران خودرو، قرار بود طرح جدید فروش فوق‌العاده محصولات این شرکت ویژه متقاضیان عادی، مادران و خودروهای فرسوده از امروز ۱۸ دی ماه ساعت ۱۰ صبح آغاز شود، اما علیرغم اطلاع‌رسانی‌ها از همان ساعات نخست سایت فروش ایران‌خودرو با اختلال روبرو شد که در روند این اختلال فقط ۱۰ هزار نفر موفق به ثبت‌نام شدند.

با توجه به اینکه سایت فروش ایران‌خودرو در حال بروزرسانی است و دارای ایرادات فنی شده است، این شرکت اعلام کرده مهلت ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده محصولات این شرکت یک روز تمدید خواهد شد. بر همین اساس متقاضیان تا ۲۱ دی ماه فرصت دارند تا در این طرح فروش شرکت کنند.

قیمت پژو پارس چند؟

قیمت پژو پارس سال امروز ۱۸ دی ماه در بازار آزاد ۴۸۰ میلیون تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت کارخانه این خودرو تنها ۲۰۹ میلیون تومان است.
بر این اساس اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد پژو پارس حدود ۲۷۱ میلیون تومان است. بیشتر از دو برابر.پ

به عبارتی با قیمت بازار آزاد پژو پارس در بازار آزاد می‌توان دو خودروی یارانه‌ای از ایران خودرو خرید. این همان انتقادی است که به طرح‌های فروش فوق العاده و پیش فروش خودروسازان وارد است. چراکه تنها عده محدودی می‌توانند از این رانت و یارانه استفاده کنند و دیگران از این امتیاز ۲۷۱ میلیونی بی بهره هستند.

این اختلاف قیمت درباره خودروهای دیگر هم وجود دارد. در طرح فروش فوق‌ العاده ایران خودرو قیمت سورن پلاس ۲۸۱ میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت بازار آزاد سورن پلاس، امروز ۱۸ دی ماه ۴۸۶ میلیون تومان اعلام شده است.

این به آن معناست که قیمت بازار آزاد و کارخانه سورن پلاس، ۲۰۵ میلیون تومان است و برندگان این خودرو می‌توانند از سود یا وام بلاعوض ۲۰۵ میلیونی ایران خودرو برخوردار شوند.

قیمت رانا پلاس هم در طرح جدید فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی ۲۱۵ میلیون تومان اعلام شده که قیمت بازار آزاد رانا ۴۳۵ میلیون تومان است. اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد این خودرو هم دقیقا دو برابر است و اختلاف ۲۲۰ میلیونی دارند.

در ادامه طرح‌های پیش فروش فوری و فروش فوق العاده دو خودروساز داخلی، ایران خودرو طرح جدید خود را از امروز ۱۸ دی ماه آغاز کرده و تا ۲۰ دی ماه این طرح ادامه دارد.

در این طرح چهار محصول پرطرفدار این خودروساز شامل سورن پلاس دوگانه‌سوز، پژو پارس سال سفارشی (ELX)، پژو پارس سال سفارش با موتور XU۷P و راناپلاس عرضه شده است. اما قیمت هر کدام از این خودروها چقدر است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck