تهران از دوشنبه برفی می شود

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان کمی ابری تا ابری همراه با بارش برف و کاهش محسوس دما همچنین بارش برف وکولاک و پدیده مه در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش سرویس استان های دلیل ؛ بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان کمی ابری تا ابری همراه با بارش برف و کاهش محسوس دما همچنین بارش برف وکولاک و پدیده مه در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

، با بررسی نقشه‌های هواشناسی و مدل‌های پیش‌یابی عددی وضعیت جوی استان طی پنج روز آینده، آسمان نیمه‌ابری تا ابری و تا روز جمعه (۲۳ دی) در سطح استان در بعضی ساعات بارش پراکنده که با توجه به رخداد کاهش دما در بیشتر مناطق به‌ویژه نیمه‌شمالی به‌صورت برف و ارتفاعات بارش برف گاهی همراه با کولاک و پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.
در بعضی ساعات وزش باد در سطح استان به‌ویژه نیمه‌جنوبی و غربی استان و ارتفاعات گاهی وزش باد شدید مورد انتظار است.
با نفوذ زبانه‌های پرفشار به سطح استان از امروز تا اواخر هفته روند کاهشی محسوس دما به‌ویژه در ارتفاعات یخبندان پدیده مه و لغزندگی سطح جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود به طوری که تا پایان هفته دمای هوا ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد سردتر خواهد شد.
آسمان تهران فردا (۲۱ دی ) نیمه‌ابری تا ابری و گاهی بارش پراکنده برف و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۴ درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه (۲۲ دی ) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش پراکنده برف، در بعد از ظهر وزش باد و در شب کاهش محسوس دما با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ایستگاه فیروزکوه آلودگی – امین‌آباد با کمینه دمای ۱۲- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck