روسیه به دنبال خرید صدها موشک و پهپاد از ایران

یک رسانه آلمانی مدعی شد روسیه به دنبال خرید صدها پهپاد و موشک از ایران است

به گزارش سرویس سیاسی دلیل ؛ خبرگزاری آلمانی “DPA” به نقل از یک منبع مطلع در گزارشی ادعا کرد که روسیه درخواست خرید صد‌ها پهپاد و موشک بالستیک از ایران کرده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، مدعی شد: ما می‌دانیم که ایران قصد دارد محموله‌های پهپاد و موشک‌های خود را در مقادیر زیاد به روسیه افزایش دهد.

این منبع افزود: فکر نمی‌کنم این محموله هنوز ارسال شده باشد، اما سفارش محموله از سوی روسیه قطعی است.

به تازگی «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، با تکرار این ادعا که ایران در کنار روسیه است و تجهیزات نظامی و مربیان را برای حمله به کشور دیگری در اختیار آن قرار می‌دهد، گفت: «ما قبلاً اقداماتی را انجام داده‌ایم تا انتقال پهپاد‌ها و تجهیزات نظامی ایران به روسیه را دشوار کنیم.»

همچنین، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اخیراً مدعی شده که ایران به شریک دفاعی اصلی روسیه تبدیل شده است. گزارش‌های خبری در روز‌های اخیر حکایت از آن دارد که کشور‌های غربی در حال فشار بر دبیرکل سازمان ملل هستند تا علیه ایران و آنچه همکاری این کشور با روسیه در جنگ اوکراین ادعا می‌کنند گزارش منتشر کند. در همین حال، وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید ایران از اوکراین درخواست کرده اگر شواهدی بر مدعای خود دارد، آن را در جلسه‌ای به ایران تحویل دهد، اما مقامات اوکراینی در لحظه آخر از حضور در این جلسه خودداری کرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck