رویت اشیای ناشناس در آسمان آمریکا به ۵۱۰ مورد رسید!

گزارش پنتاگون نشان می‌دهد که ایالات متحده سال گذشته ۵۱۰ گزارش از رویت اشیای ناشناس دریافت کرده است.

به گزارش سرویس چهارسوی علمی دلیل؛ایالات متحده ۵۱۰ گزارش از پدیده‌های هوایی ناشناس یا UAP‌ها (پدیده ناشناس هوایی) را جمع آوری کرده است که بسیاری از آن‌ها در حریم هوایی حساس نظامی پرواز می‌کنند. این در حالی است که آمار منتشرشده، نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایش سه برابری داشته است.

پنتاگون در خلاصه‌ای از گزارش طبقه‌بندی‌شده‌ای که در روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که اگرچه هیچ مدرکی از موجودات فرازمینی وجود ندارد، اما UAP‌ها می‌توانند یک تهدید باشند.

ژنرال پت رایدر، سخنگوی پنتاگون گفت: من فکر می‌کنم یکی از نکات کلیدی، با توجه به خطر بالقوه‌ای که پهپاد‌ها ایجاد می‌کنند، این است که تاکنون هیچ برخوردی با هواپیما‌های نظامی یا هواپیما‌های آمریکایی، یا حتی با پهپاد‌ها گزارش نشده است.

جمع آوری این گزارش‌ها پس از آن ممکن شد که سال گذشته، پنتاگون دفتری برای مطالعه «همه پدیده‌های ناشناس» باز کرد که به طور ویژه روی دریافت چنین گزارش‌هایی و تجزیه و تحلیل آن‌ها متمرکز است.

از آن جا که این اشیای پرنده بیشتر در حریم‌های هوایی حساس و تحت کنترل دیده شده اند، این نگرانی برای آمریکا وجود دارد که آن‌ها در واقع ابزاری متعلق به دشمن برای جمع‌آوری اطلاعات باشند و یا امنیت پرواز هواپیما‌ها را تهدید کنند.

بخش قابل توجهی از این اسناد و گزارش‌ها همچنان محرمانه و عمدتا در این باره است که تاکنون چه تعداد شیء ناشناس در نزدیکی نیروگاه‌های هسته‌ای یا مراکز ذخیره سلاح‌های هسته‌ای دیده شدند.

در اطلاعیه اخیر دولت ایالات متحده همچنین آمده است که طی یکسال گذشته ۳۶۶ گزارش درباره مشاهده اشیاء ناشناس از سوی این دفتر دریافت شده که به همراه ۱۴۴ گزارش قدیمی در این موضوع، در مجموع ۵۱۰ گزارش از سوی دفتر مطالعه «همه پدیده‌های ناشناس» پنتاگون جمع آوری و تجزیه و تحلیل شده است.

اگرچه بررسی این گزارش‌ها در نهایت نشان داده که بسیاری از آن‌ها احتمالا انواع هواپیما‌های بدون سرنشین یا اجسامی شبیه بالون بوده‌اند، اما این دفتر همچنان خواستار دریافت هر نوع گزارشی درباره اشیاء ناشناخته است که ممکن است حتی یک فناوری جدید ساخته شده توسط یکی از دشمنان ایالات متحده باشند.

دفتر مطالعه «همه پدیده‌های ناشناس» پنتاگون همچنین گزارش‌های مشاهده هرگونه شیء ناشناسِ در حال حرکت در زیر آب یا در فضا را نیز دریافت و احتمال تهدید بودن آن برای ایالات متحده را بررسی می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck