زمان تخصیص سهام عدالت معلوم شد

بر اساس تصمیم دولت قرار بود که ۳.۵ میلیون نفر جامانده سهام عدالت،‌مشمول سهام عدالت به ارزش ۱۰ میلیون تومان شوند. اما زمان تخصیص سهام عدالت به جاماندگان مشخص نبود که حالا مشخص شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی دلیل؛ حسین قربان‌زاده با اشاره به تصویب‌نامه هیات وزیران درمورد جاماندگان سهام عدالت اظهار کرد: این تصویب‌نامه به تازگی ابلاغ شده و کارهای اجرایی آن درحال انجام است.

تصویب‌نامه هیات وزیران تکلیف جاماندگان سهام عدالت را تقریبا روشن کرد و به گفته رییس سازمان خصوصی‌سازی، طبق قانون بودجه سال جاری، سهاک عدالت جاماندگان امسال باید حتما پرداخت شود.

وی به این سوال که سهام عدالت چه زمانی به جاماندگان تخصیص خواهد یافت، پاسخ داد: تخصیص سهام عدالت به جاماندگان در قانون بودجه سال جاری پیش‌بینی شده است و بنابراین فرایند آن امسال باید انجام شود. البته پرتفوی این سهام به اصلاحیه نیاز دارد که متن اصلاحیه به دولت ارسال شده و بررسی آن در نوبت است.

رییس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: این اصلاحیه درمورد تغییر برخی شرکت‌ها در پرتفو است که باید در هیات دولت بررسی و تصویب شود.

بر اساس این گزارش، افراد مشمول توسط نهادهای ذیربط شناسایی و معرفی خواهند شد و مبلغ سهام مورد واگذاری به هر یک از مشمولین معادل حداکثر ۱۰۰ میلیون ریال با اعمال ۵۰ درصد تخفیف به صورت اقساط سالانه و به مدت ۱۰ سال است.

طبق تصویل نامه هیات وزیران ، قرار است پرتفوی جاماندگان از بخشی از سهام بانک تجارت، بانک صادرات، بانک ملت، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس تشکیل شود که البته ممکن است طبق گفته قربان‌زاده این پرتفو تغییر کند.

زمان واریز سود سهام عدالت

از چند هفته گذشته مساله واریز سود سهام عدالت مطرح شد. ابتدا قرار بود همه دارندگان سهام عدالت، سود سهام خود را تا شب یلدا دریافت کنند. آنچه که بسیاری از رسانه‌ها آن را عیدی یک میلیونی رییسی در شب یلدا اعلام کردند. اما بعد از آن بود که اعلام شد احتمالا سود سهام عدالت ۴۹ میلیون سهامدار تا آذر ماه واریز نمی‌شود و احتمالا به دی ماه موکول می‌شود.

بر این اساس همه افرادی که سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی دارند یک میلیون تومان و دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، دو میلیون تومان سود سهام عدالت دریافت می‌کنند.

این سود احتمالا در نیمه اول دی ماه واریز می‌شود.

منبع تجارت نیوز
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck