سقوط رتبه سرعت اینترنت ایران در بین کشورهای جهان|کدام کشورها پرسرعت ترین اینترنت را دارند

جدیدترین گزارش اسپیدتست از سرعت اینترنت در جهان منتشر شد که طبق آن سرعت اینترنت ایران در بخش موبایل ۷ پله نسبت به ماه قبل سقوط کرد.

به گزارش سرویس چهارسوی علم دلیل ؛وب‌سایت اسپیدتست جدیدترین گزارش وضعیت اینترنت در جهان تا ماه دسامبر ۲۰۲۲ میلادی را منتشر کرد که طبق آن متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در جهان به ۳۶.۷۴ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل به ۹.۶۶ مگابیت بر ثانیه رسیده است.

 سرعت اینترنت ایران

همچنین در این گزارش متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در جهان ۷۵.۱۸ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت ثابت در جهان نیز ۳۲.۵۲ مگابیت بر ثانیه اعلام شده است.

کشورهای دارنده سریع ترین اینترنت موبایل

 سرعت اینترنت ایران

طبق گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت اسپیدتست تا ماه دسامبر ۲۰۲۲، کشورهای قطر با سرعت ۱۶۹.۵۱ مگابیت بر ثانیه، امارات با ۱۵۳.۰۹ مگابیت بر ثانیه، نروژ با سرعت ۱۲۸.۱۴ مگابیت بر ثانیه، کره جنوبی با ۱۲۲.۵۵ مگابیت بر ثانیه و دانمارک با ۱۹۹.۵ مگابیت بر ثانیه توانستند به ترتیب جایگاه اول تا پنجم لیست کشورهای دارنده سریع‌ترین اینترنت موبایل در جهان را آن خود کنند.

کشورهای دارنده سریع ترین اینترنت ثابت

 سرعت اینترنت ایران

کشورهای سنگاپور با سرعت ۲۲۵.۷۱ مگابیت بر ثانیه، چین با ۲۲۳.۴۹ مگابیت بر ثانیه، شیلی با ۲۲۰.۹۶ مگابیت بر ثانیه، امارات با ۲۰۶.۱۲ مگابیت بر ثانیه و هنگ کنگ با ۲۰۱.۷۹ مگابیت بر ثانیه توانستند جایگاه اول تا پنجم لیست کشورهای دارنده سریع ترین اینترنت ثابت در جهان را به خود اختصاص دهند.

بررسی وضعیت سرعت اینترنت ایران

گزارش اسپید تست

گزارش منتشر شده حاکی از آن است که متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل ایران به ۳۹.۳۲ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت آپلود آن نیز به ۱۱.۰۲ رسیده است. چنین ارقامی ایران را از میان ۱۴۱ کشور در جایگاه ۵۵ قرار داده که نسبت به ماه قبل از سقوط ۷ پله‌ای در این بخش حکایت دارد.

گزارش اسپیدتست

همچنین طبق این گزارش، متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت ایران نیز به ۱۱.۶۶ مگابیت بر ثانیه و متوسط سرعت آپلود آن نیز به ۱.۹۱ مگابیت بر ثانیه رسیده است. ایران با چنین سرعتی از بین ۱۷۸ کشور در جایگاه ۱۴۴ قرار گرفته و نسبت به ماه قبل ۱ پله صعود کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck