شکست فیلترینگ |فعالیت رسانه های ملی در پلتفرم های فیلتر شده

«فارس» و «تسنیم» که از فیلترینگ و طرح موسوم به «صیانت» هم حمایت می‌کنند، کانال‌های فعال در «تلگرام» فیلترشده دارند؛ کانال‌های هر دو خبرگزاری بیش از یک میلیون عضو دارد و جالب‌تر اینکه «تیک آبی» هم دریافت کرده است!

به گزارش سرویس چهارسوی علم دلیل؛ روزنامه همدلی گزارشی از شکست فیلترینگ پیام‌رسان‌های خارجی دارد و نوشته حتی رسانه‌های اصولگرا هم که از فیلترینگ و طرح «صیانت» حمایت می‌کنند در این پیام‌رسان‌ها به صورت جدی فعال هستند.

اگر پلتفرمی مانند تلگرام با وجود فیلترینگ‌ شدید همچنان میان مردم ایران محبوب است، به دلیل فراهم‌سازی بهترین امکانات به ساده‌ترین شکل بوده؛ رسانه‌های اصول‌گرای داخلی مانند «فارس» و «تسنیم» که از فیلترینگ و طرح موسوم به «صیانت» هم حمایت می‌کنند، کانال‌های فعال در «تلگرام» فیلترشده دارند؛ کانال‌های هر دو خبرگزاری بیش از یک میلیون عضو دارد و جالب‌تر اینکه «تیک آبی» هم دریافت کرده است! این مسئله نشان می‌دهد فیلترینگ و تلاش برای کوچ اجباری به پلتفرم‌های ایرانی در عمل کاملا شکست خورده و حتی رسانه‌های همسو با دولت نیز می‌دانند برای جذب مخاطب و «وی‌یو» باید فیلترشکن نصب کنند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck