نجات ۱۸ ملوان در آب‌های خلیج‌فارس

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از نجات ۱۸ ملوان سه شناور باری در آب‌های گناوه خبر داد.

به گزارش سرویس استان های دلیل؛  محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ناجیان این اداره کل در عملیات‌های امدادرسانی به سه شناور تجاری مسیر دبی به بندرهای گناوه و دیلم ۱۸ سرنشین آنها را از خطر غرق شدن در آب های خلیج‌فارس نجات دادند.

وی گفت: براساس پیش‌بینی هواشناسی روز گذشته با وضعیت نامساعد جوی و دریایی همراه بود طوری‌که چهار مورد اعلام اضطرار به مراکز جستجو و نجات دریایی استان بوشهر انجام گرفت.

وی بیان کرد: شناورهای مضطر شامل یک فروند قایق صیادی و سه فروند موتورلنج حامل کالای تجاری هستند که از دبی به مقصد بندرهای دیلم و گناوه در حرکت بودند.

شکیبی نسب ابراز کرد: شناور تجاری مسیر دبی – دیلم که ۶ سرنشین داشت با حضور به موقع شناور ناجی از خطر غرق شدن در آب‌های خلیج فارس نجات یافتند.

وی افزود: در این عملیات در ساعت ۰۷:۳۵ طی تماس تلفنی با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بوشهر مبنی بر آبگرفتگی موتورلنج تجاری، هماهنگی لازم صورت گرفت و بلافاصله ناجی هشت از بندر دیر به موقعیت اعزام شد.

وی بیان کرد: ناجی هشت در ساعت ۰۹:۳۰ به موقعیت رسید و با تحویل پمپ تخلیه اضطراری به شناور مضطر مانع از غرق شدن لنج و سرنشینان آن شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  گفت: شناور ناجی هم اکنون در کنار موتورلنج در حالت آماده باش قرار دارد تا در صورت نیاز امدادرسانی مجدد را به شناور مضطر انجام دهد.

وی ادامه داد: در دومین عملیات نیز ۶ سرنشین لنج تجاری مسیر دبی – گناوه از خطر غرق نجات یافتند.

شکیبی نسب اظهار کرد: موتورلنج باری در منطقه خطر خیز مطاف ساعت ۰۶:۰۰ صبح غرق شد که هر ۶ نفر خدمه موتورلنج توسط لنج صیادی از درون قایق‌ بادی (لایف رافت) نجات یافتند.

وی بیان کرد: شناور ناجی ۱۸ که ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه به سوی موقعیت اعزام شده بود، در ساعت ۱۴ اعلام کرد نجات‌یافتگان را تحویل گرفته و به بندر عامری رسانده است.

شکیبی نسب گفت: در سومین عملیات نیز ۶ سرنشین شناور تجاری مسیر دبی- گناوه از خطر قطعی غرق و مرگ در آب های خلیج فارس نجات یافتند.

وی اظهار کرد: یک فروند موتورلنج باری در ساعت ۱۳ اعلام اضطرار کرده که ناجی ۲۰ به موقعیت اعزام، ناجی در ساعت ۱۵:۰۰ به موقعیت رسید و نفرات را از درون جان‌پناه نجات داد.

جست وجو برای نجات سه صیاد بندر امام حسن دیلم ادامه دارد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بخش دیگری گفت: عملیات جست و جو برای نجات سه سرنشین قایق صیادی خروج کرده از بندر امام حسن دیلم این استان همچنان ادامه دارد.

شکیبی نسب ادامه داد: این قایق صیادی فاقد هویت با سه نفر سرنشین که دیروز صبح از اسکله امام حسن خروج کرده بود، براساس گزارش دریافتی در ساعت ۱۰:۴۵ مبنی بر عدم مراجعت، الگوی جست و جو طراحی و شناور ناجی دو به منطقه اعزام شد.

وی بیان کرد: با توجه به پیدا نشدن سرنشینان قایق صیادان کماکان شناور ناجی در حال جستجو در منطقه است.

شکیبی‌نسب یادآور شد: همزمان پیگیری برای ردیابی موبایل نفرات قایق انجام شد و موقعیت دیروز افراد در نزدیکی راس اللیلتین گزارش شد.

وی عنوان کرد: همچنین هماهنگی برای اعزام پهپاد نیز انجام شده است، آخرین وضعیت موتورلنج نیز به‌صورت نیمه غرق گزارش شده است.

شکیبی نسب یادآور شد: به لحاظ شرایط جوی، چنانچه شناور ناجی چند دقیقه دیرتر به موقعیت می رسید به طور یقین سانحه، منجر به فوت سرنشینان شناور تجاری مسیر دبی – گناوه می شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck