هکرها ۲۰۰ میلیون ایمیل کاربران توئیتر را ربودند

هکرها آدرس ایمیل بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر توئیتر را ربودند و آ‌ن‌ها را به یک انجمن هک آنلاین ارسال کردند.

به گزارش سرویس چهارسوی علم دلیل ؛بنیانگذاران شرکت نظارت بر امنیت سایبری هادسون راک از سرقت اطلاعات ایمیل ۲۰۰ میلیون کاربر توئیتر خبر دادند.

آلون گال محقق امنیتی در شبکه اجتماعی لینکدین نوشت: این نقض متأسفانه منجر به هک شدن، فیشینگ هدفمند و داکسینگ خواهد شد. او هک توئیتر را یکی از مهم‌ترین افشای اطلاعاتی که تا به حال دیده، نامید.

توئیتر در مورد این گزارش که گال برای اولین بار در ۲۴ دسامبر (۳ دی) در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد، اظهار نظری نکرده و از آن تاریخ تاکنون به سوالات مربوط به نقض پاسخ نداده است. مشخص نیست توئیتر چه اقدامی برای بررسی یا اصلاح این موضوع انجام داده است.

روز پنجشنبه تصاویری از انجمن هکر‌ها جایی که داده‌ها در آن منتشر شد، به صورت آنلاین منتشر شده است. خبرگزاری رویترز اعلام کرده که نمی‌تواند به طور مستقل تأیید کند که داده‌های انجمن معتبر هستند و از توئیتر آمده‌اند.

تروی هانت خالق سایت اعلان نقض (Have I Been Pwned) که داده‌های لو رفته را مشاهده کرده است در توئیتر گفت که به نظر می‌رسد حادثه اتفاق افتاده تقریباً همان چیزی است که توصیف شده است.

هیچ سرنخی از هویت یا مکان هکر یا هکر‌های پشت این نفوذ وجود ندارد. این هک ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاده باشد، قبل از اینکه ایلان ماسک مالکیت شرکت را در سال گذشته به دست آورد.

ادعا‌ها در مورد اندازه و دامنه نقض ابتدا با آمار اولیه در اوایل دی متفاوت بود که گفته می‌شد ۴۰۰ میلیون آدرس ایمیل و شماره تلفن به سرقت رفته است.

این نقض جدی در توئیتر مورد توجه قانونگذاران در هر دو سوی اقیانوس اطلس واقع شده است. کمیسیون حفاظت از داده‌ها در ایرلند جایی که مقر اروپایی توئیتر واقع است و کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده، شرکت تحت مالکیت ماسک را به ترتیب برای رعایت قوانین حفاظت از داده‌های اروپا و دستور رضایت ایالات متحده تحت نظر دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=9RRuEFv-Li5PTVTxCdPX9lrQ-rHy-2Up_l-aU8MA1Ck